"...яко Ты еси воистинну Отчее сияние".

19.08.2012

Престольне свято Житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору.Престольне свято Житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору.

19 серпня, у неділю, Православна Церква відзначає одне з двунадесятих свят церковного календаря - Преображення Господа нашого Ісуса Христа.

Цей день, для житомирян по особливому важливий і торжественний, адже своє престольне свято відзначає головний храм міста - Спасо-Преображенський кафедральний собор. Тому урочисто відзначити цю подію на святкове Богослужіння зібралися сотні вірян.

Напередодні торжества, в суботу ввечері, у храмі було відслужене урочисте Всенічне бдіння, яке у співслужінні духовенства звершив керуючий Житомирською єпархією.

Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Він взяв із собою трьох свої учнів – Петра, Якова та Іоанна і вирушив з ними на гору, за переданням Фавор.

Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Потім пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся».

У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.

У сам день свята в Спасо-Преображенському кафедральному соборі була звершена святкова Божественна Літургія, котру очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Архіпастирю співслужили клірики кафедрального собору.

Перед Євхаристичним каноном, Владика Никодим рукоположив у священика випускника Харківської духовної семінарії диякона Андрія Столярчука.

Після завершення Божественної Літургії, Архієрей виголосив настановчу проповідь на тему свята, а також привітав духовенство та вірян із Пасхою кафедрального собору:

"В сьогоднішній день, хай милосердний Господь преобразить кожного із нас, кожному із нас нехай подасть бачити те світло, яке лине від Нього до нас грішних, яке нас зігріває, яке дає можливість відчути тепло божественної ласки та благодаті. Це пора, коли дозрівають плоди, які сам Господь зрощує для нас, щоб ми споживаючи відчули ту насолоду і принесли подяку Всевишньому Богу."

Після проповіді Житомирського Архіпастиря, із вітальним словом до присутніх звернувся мер міста Житомира - Володимир Дебой.

Насамкінець Богослужіння були прочитані молитви та звершене освячення винограду, меду та принесених віруючими плодів.

Прес-служба Житомирської єпархії.

Престольне свято Житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору.