Подячний молебень соборно звершили у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.

25.10.2012

Двадцять четвертого жовтня велика і радісна подія зібрала священство та прихожан Свято-Миколаївського собору на спільну молитву. Духовенство бердичівського благочиння звершило подячний молебень Господу Богу по закінченні важливого етапу реставраційних робіт із оновлення іконостасу центрального приділу храму. Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков.

Подячний молебень соборно звершили у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.Подячний молебень соборно звершили у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.

Декілька місяців тому в Свято-Миколаївському соборі розпочали реставрувати іконостас та чотири кіоти. Майстри поступово повертали їм колишній блиск. Нині віруючі із захопленням поглядають на сяючий іконостас, який є джерелом світла, що наповнює теплим золотавим відблиском весь внутрішній простір храму. «Дякуємо Господу, що маємо можливість спостерігати таку красу, таку благоліпність! На серці – благоговіння і благодарення Богу. Бачу прекрасний іконостас і завмираю від захвату, – говорить Галина Кітаєва. – З дитинства я постійно у Свято-Миколаївському соборі. Поважаю нашого настоятеля, всіх священиків, котрі звершують тут Богослужіння. Приходжу до храму і з радістю відчуваю, що відбувається оновлення духовного життя». «На душі – свято. Чудово провели реставрацію! У церкві стало якось світліше. Віруючі люди тішаться оновленим іконостасом, його ошатністю і пишністю», – підтримує прихожанку Євгенія Міхеюк.

Віруючі підносили свої молитви до Бога і дякували за Його милості, щедроти та благодіяння. По завершенні Богослужіння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до православних: «Святкова, духовна подія молитовно об’єднала нас: оновлено центральну частину іконостасу. Ми склали подяку Господу за таку змогу.

За Божим промислом з'явилася людина, котра серцем сприйняла потреби храму. Меценат Микола Петренко фінансово підтримав проведення реставрації. Іконостас – невід'ємна частина православного храму. Це межа між світом видимим і світом невидимим, це явлення Богоматері і Самого Христа, святих угодників Божих і безтілесних сил небесних… Це той невидимий світ, до якого ми звертаємо погляди наші, коли заходимо в храм. Іконостас є вікном у Небо, він налаштовує на щиру молитву, котру сприймає Господь. І ми сьогодні сердечно дякуємо тим, хто допомагає нашому храму, втілює наші надії в життя, і молимося про їх здоров'я. Ще належить чимало зробити, і ми сподіваємося на милість Божу… Низько вклоняємося нашому помічнику Миколі Петренку. Нехай Господь допомагає йому у гарних починаннях, нехай закликає людей доброї волі до нашої спільної справи!»

Отець благочинний тепло подякував духовенству та прихожанам собору за спільну молитву: «Нехай Господь воздасть вам сторицею!»

Меценат Микола Петренко назвав проведену реставрацію лише першими кроками доброї справи: «Думаю, Господь допоможе продовжити це благе діло…»

Віруючі споглядали іконостас, вдивляючись у благодатні і просвітлені лики святих. «Особливе враження, – тихо промовила прихожанка Євгенія. – Душа радіє і тріпоче… І теплота, і благодать…»

У променях лампад та свічок оновлений іконостас сяяв золотим блиском. І, переступивши поріг храму, люди відразу ж занурювалися в обстановку божественної краси та умиротворення.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Подячний молебень соборно звершили у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.