У храмі на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) звершено чин Великого освячення води

20.01.2013

У Навечір'я Богоявлення в Святого Василія Великого домовому храмі на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) було звершено чин Великого освячення води.

Вісімнадцятого січня, в день Хрещенського Сочельника, настоятель Святого Василія Великого домового храму у виправній установі протоієрей Зиновій Ромах звершив Велике освячення води. У колонії відбувають покарання люди, засуджені за особливо тяжкі злочини.

У спільній молитві вони зверталися до Господа, вірячи, що милість Божа є для всіх. Прихожани колонійського храму визнають: якщо людина усвідомлює свої помилки, якщо прагне розкаятися в гріхах і спокутує перед Богом свою провину, Господь їй допоможе.

По завершенні освячення отець Зиновій звернувся до віруючих із проповіддю про історію Богоявлення та благодатну силу Хрещенської води – Великої Агіасми, яка подає зцілення душевних і тілесних недуг, гасить полум'я пристрастей та відганяє недобрі сили. Священик привітав усіх зі святом Водохреща: «Хрещення Господа нашого Ісуса Христа є прообразом хрещення для кожного з нас. Через Таїнство Хрещення людина народжуємося духовно. За словами Спасителя, той, хто не народиться від води і Духа, той не може ввійти в Царство Боже. Хрещення омиває первородний гріх, усі особисті провини, які людина вчинила. Господь через дію цілющої для душі благодаті приводить людину до Себе і допомагає йти шляхом спасіння. Ось чому цей день такий важливий для нас, християн. У Йорданських водах Христос бере важкий тягар – гріх усього людства, щоб перемогти цей гріх і дати свободу кожній душі християнській. Бажаю всім вам злагоди і миру, терпіння та очищення, здоров’я духовного і тілесного, любові до ближніх».

Цього дня у храмі було чимало молільників, котрі прийшли, щоби доторкнутися до великої святині – Хрещенської води.

Прес-служба Бердичівського благочиння.