Справи милосердя на шляху Різдвяного посту: допомога парафії Свято-Миколаївського собору м. Бердичева підопічним місцевої ТПО УТОС

31.12.2023

Триває Різдвяний піст – час молитов, духовного смирення і добрих справ, які примножуються у цю пору. Двадцять дев’ятого грудня духовенство та парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева відправили до місцевої ТПО УТОС партію допомоги з продуктами харчування.

Різдвяний піст – сорокаденний період духовного очищення, самодисципліни та самообмеження заради найважливішого в житті християнина – зустрічі з Христом. «Святий піст має супроводжуватися справами милосердя», – писав святитель Іоанн Златоуст. У цей час Богу особливо приємні наші молитви і добрі вчинки: відвідування хворих, самотніх та нужденних, увага до знедолених й турбота про тих, хто опинився у складних життєвих обставинах. Вони особливо гостро відчувають потребу не тільки у матеріальних благах, а й у словах любові та співчуття. У піст милосердя має велику силу у справі нашого спасіння. «Навіть немічна людина може допомогти тому, хто перебуває в біді, якщо вона помолиться чи просто поспівчуває ближньому», – наголошує Блаженніший Митрополит Онуфрій в одній із своїх проповідей.

Двадцять дев’ятого грудня духовенство та парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (настоятель – благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій /Бойков/) передали підопічним міського осередку Українського товариства сліпих (голова – Ніла Філімончук) продукти харчування: крупи, соняшникову олію, бутильовану воду, консервацію, фрукти, солодощі тощо. Підтримуючи ближнього, пам’ятаймо, що ця допомога – насамперед самому Христу…

Чотиридесятниця встановлена для того, щоб ми до дня Різдва Христового очистили себе покаянням, молитвою та постом і могли благоговійно зустріти Сина Божого, Який з'явився у світ, та крім звичайних дарів – принести Йому наше чисте серце, благі справи заради ближніх і на славу Божу та бажання жити за Заповідями Господніми.

Пресслужба Бердичівського благочиння.