04.04.2013

З благословення керуючого Житомирською єпархією Високопреосвященнішого архієпископа Никодима секретар Синодального відділу Української Православної Церкви протоієрей Валентин Мороз взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському Форумі.

Секретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміСекретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміФорум проходив 29-30 березня 2013 р. в приміщенні Київського Національного торговельно-економічного університету.

Цьогорічний форум зібрав чимало небайдужих українців, котрих хвилюють актуальні питання і проблеми виховання та освіти дітей, молоді та шляхи їх вирішення. Метою зібрання була активізація взаємодії навчальних закладів з батьківською громадськістю.

III Всеукраїнський Батьківський Форум включений в план роботи МОНМС, в його роботі взяли участь провідні фахівці МОНМС та АПН України, Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції, депутати Верховної Ради, педагоги, психологи, представники відділів освіти і навчальних закладів, батьки з різних регіонів країни.

Секретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміСекретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміДругий день роботи форуму був присвячений роботі з батьківською громадськістю, представниками шкільних батьківських комітетів, охочими взяти участь в діяльності Батьківського руху. Відбувся обмін досвідом різних батьківських громадських організацій, виступи відомих громадських діячів.

На початку засідань Голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї єпископ Пантелеїмон оголосив вітальну адресу Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. В своєму слові Блаженніший владика відмітив, що «проведення Всеукраїнських Батьківських форумів вже стало традицією і це вселяє надію на те, що український батьківський рух й надалі буде ефективним поштовхом популяризації сімейних, духовних і моральних цінностей нашого народу.

Секретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміСекретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміШироке коло компетентних людей, котрі зібралися в цій залі, мають підняти питання, які найбільш гостро хвилюють батьківську та педагогічну спільноту. Серед них: актуальні проблеми середньої освіти, проблеми сім’ї та захист її прав, взаємини дорослих і дітей, ювенальна юстиція, гендерна політика держави та інші.

Церква розділяє занепокоєння батьків моральною та духовною кризою сучасного суспільства та застерігає від руйнування інституту сім’ї, оскільки саме в родині реалізується справжня любов до свого ближнього. Завадити занепаду можна шляхом зміцнення традиційних сімейних цінностей, що ґрунтуються на засадах моралі.

Ми погоджуємося з тезою, що підтримка української родини, традиційної духовності, належне виховання молоді через учбовий процес – це питання національної безпеки. Про це потрібно говорити. Тому, нещодавно Священний Синод Української Православної Церкви направив чергові звернення на адресу Президента України Януковича В. Ф. , прем’єр-міністра Азарова М. Я., Голови Верховної Ради України Рибака В. В. з приводу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні». Ми хочемо, щоб голос Церкви був почутим. Тож, відповіді на виклики сьогодення Церква і держава мають шукати спільно.

Секретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміСекретар Синодального відділу Української Православної Церкви взяв участь у III Всеукраїнському Батьківському ФоруміНа проведеному нещодавно Архієрейському Соборі Церква вкотре висловила своє занепокоєння стосовно розвитку ювенальної юстиції по західному зразку.

Перед нами сьогодні гостро стоїть проблема покинутих дітей, яку повинна вирішувати держава шляхом підтримки багатодітних та неблагополучних родин, а не простим вилученням дітей з родин, які мають низький рівень матеріального добробуту.

Церква також сказала своє слово стосовно збору, електронної обробки, зберігання та несанкціонованого поширення надлишкових персональних даних, що стосуються сімейного життя. Такі методи є неприпустимими.

Окрім цього, в Україні має бути повністю заборонена пропаганда насильства, пияцтва, реклама аморальних розваг, ідеології споживацтва і вседозволеності. Тому, ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі щодо недопущення поширення в інформаційному просторі України розпусти, насильства і жорстокості вважаємо недоцільною».

Предстоятель Української Православної Церкви висловив подяку активістам громадської організації Батьківський комітет за активну громадську позицію й тверезість поглядів, що протидіють поширенню проблем сучасності та сподівання, що співпраця між Українською Православною Церквою та громадською організацією Батьківський комітет принесе бажані результати.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.