ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2018

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА
боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Воскрес Христос і радуються ангели!
Воскрес Христос і торжествує життя!

(слово св.Іоанна Златоуста на Пасху)

Возлюблені у Господі всечестні отці, дорогі брати та сестри!
Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств та звертаюсь до вас вічно живими словами:

Христос Воскрес!

Наступило пресвітле торжество Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Нині ми переповнені невимовної радості, бо «воскрес Христос із мертвих, первісток із померлих» (1Кор.15:20). Єдинородний Син Божий прийшов у наш світ, втілився і народився від Пречистої Діви Марії Богородиці, прийнявши людську плоть ,та став у всьому подібною нам Людиною, крім гріха.

Святий євангеліст Іоанн Богослов говорить, що Син Божий прийшов до нас, наповнений безмежною любов’ю Бога Отця до людей : «… Так полюбив Бог світ, що послав Сина Свого, щоб всякий ,хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін.3.16).

Під час Свого тілесного перебування серед людей Спаситель заповів, що «Царство Боже всередині вас є» (Лк.17,21). Подібно насінню, воно проростає в душах, серцях і розумі людей, які чують Слово Боже і виконують його, проявляючи любов до Бога і ближнього. Щоб звільнити рід людський від рабства гріху і смерті, Спаситель приніс Себе в жертву на Голгофі, помер, зійшов в пекло, де проповідав Слово Життя всім «від віку відійшовших від земного буття» (1Пет. 3:19-20). Таким чином Господь виконав сказане, що «Бог не є Бог мертвих, а живих» (Мф.22:31).

Воскреснувши із мертвих, Господь зруйнував кайдани смерті, якими були зв’язані потомки Адама від древнього гріхопадіння праотців.

Прийнявши людську природу, Спаситель освятив і прославив її через «незлитне, незмінне, нерозлучне і нероздільне» іпостасне з’єднання з Божественною природою та оживотворив її силою Свого Воскресіння. Господь наш Ісус Христос дає всім нам Своє пречисте Тіло і Кров через святе таїнство Євхаристії і робить нас причасниками Божественного єства. Тому ми маємо непорушну надію, що віднині кінець нашого земного життя – це початок нашого нового Вічного Життя для наших душ з Христом. Коли наступить час Другого Страшного Пришестя Христового, то і ми тілесно воскреснемо для вічного життя з Христом. «Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть» (1Кор.15:22). Свята Церква вчить нас, що кожна людина, яка досягнула спасіння у Христі, знайде вічне блаженство і славу, яка безмежно переважає той стан, в якому перебували наші праотці до гріхопадіння.

Нині Церква і боголюбивий народ в нашій країні переживають тяжкі випробування. Нехай у ці дні втіхою для нас будуть слова великого і Богомудрого отця Церкви святителя Григорія Богослова: «Все приймемо заради Бога Слова, в стражданнях будемо наслідувати стражданням Христовим…, бо страждати з Христом і за Христа краще, чим насолоджуватись з іншими» (Слово 45 на Пасху:28). Прикладом такого служіння Христу являються угодники Божі, котрі, незважаючи на перешкоди і випробування, віддано трудились на теренах Житомирщини. Священний Синод нашої Церкви встановив 25 серпня днем святкування Собору всіх святих землі Житомирської.

Нинішній рік є важливим для церковного і суспільного життя та наповнений урочистими подіями. Кульмінацією стане святкування 1030-річчя дня хрещення Русі.

У ці світлі та радісні дні будемо славити Спасителя, який звільнив у спасительну ніч воскресіння від зла весь світ . Будемо просити воскреслого Господа явити Свою любов і милість до Церкви і нашого народу та вірити, що Спаситель дарує нашій країні мир та благоденство.

Будучи сповненими пасхальної радості, прославимо Воскреслого Спасителя вічно живими словами:

Христос Воскрес!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
+ НИКОДИМ,
митрополит Житомирський і
Новоград-Волинський.

Пасха Христова,
2018 р. м. Житомир.

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017