Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.

22.01.2013

«Нехай радіє земля вся, небо нехай веселиться,
світ хай грає, ріки плескають руками:
джерела, озера, безодні, моря нехай втішаються:
приходить-бо Христос Адама очистити
й врятувати Божественним хрещенням»

(тропар 9-ї пісні канону на навечір'ї передсвята Хрещення).

Хрещення Господа нашого Іісуса Христа - це одне з двонадесятих свят православних християн. Воно має ще назву Богоявлення, тому що при цій події була поява Святої Трійці: Бога Отця, Бога Сина та Бога Духа Святого.

Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.19 січня у Новоград-Волинському Свято-Троїцькому кафедральному соборі було звершено Божественну Літургію святителя Іоанна Златоустого та чин Великого освячення води. Святкове Богослужіння очолив благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу прот. Валентин Мороз у співслужінні прот. Валентина Пелешка та протодиякона Миколая Мізерного. Завдяки озвученню, пастирське слово було чути і тим, хто не зміг увійти до храму.

Приємно відмітити, що незважаючи на холодну погоду сотні вірян прийшли помолитися та набрати освяченої води, але особисто я мрію, щоб люди, які старанно несуть по 5-10 л. води для освячення зрозуміли, що зміст освячення не в кількості води, а в нашій спільній молитві за увесь світ і кожного з нас. Де двоє або троє зібрані в ім’я Христа, там Він серед них ( Мф.18: 20). Бо ж ми святкуємо Богоявлення – появу Христа народу. Але, на жаль, з багатьма сьогодні відбувається так, що води святої набрали, а Христа не помітили.

Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.Після Великого освячення води, по благословенню архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима та за ініціативою архієрейського намісника Свято-Троїцького кафедрального собору прот. Валентина Мороза, відбулася Хресна хода. Священики, хор, прихожани, вихованці недільної школи з піснеспівами пройшли від собору до річки Случ. Дана хода стає традиційною і щороку збирає все більше людей, особливо молоді.

На березі річки, біля заздалегідь підготовленої ополонки та встановленого льодового хреста, було звершено чин освячення води. Отець Валентин привітав всіх присутніх зі святом та побажав, щоб традиційне занурення в воду стало дійсно зціленням душі і тіла, а не просто купанням чи розвагою. Отримавши благословення, всі бажаючі окунулися в крижаній воді. Сміливців виявилося до сотні, в тому числі й пономарі собору, які напередодні допомагали облаштовувати ополонку.

Завдяки дбайливим організаторам, було створено всі умови: місце для купання, дерев’яний настил, сходи, доріжки, переодягальня, вогнище, гарячий чай, печиво, шашлик.

Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.Начальник управління сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту В.М.Гамма, який також прийняв участь у купанні, відмітив: ”Яка чудова організація! Дякую всім причетним».

«Такого льодового хреста в нашому місті ще не було. Як все гарно організовано! Тут все зроблено заради людей. На наступний рік бажаючих буде ще більше, завдяки такій організації та умовам. Дякуємо за чай, шашлик...”,- такі щирі слова лунали від присутніх.

„Багато людей, холодно, але від купання, щирих посмішок та спільної молитви я отримала максимум позитиву і ні краплі негативу ”, - поділилася враженнями учасниця купання.

Найчастішими питаннями були: «А ти будеш купатися? Ти купався? Чому не купаєшся? Що морально не готовий?

Тож, якщо ваша моральна підготовка уже дозріла, купання на Водохреща чекає на вас в наступному році!

Ольга КОЖУХОВА.

Хрещенські святкування в Новограді-Волинському.