Вечір пам'яті постраждалих в роки «Великого терору»

31.12.2012

27 грудня 2012 року, по благословінню Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у приміщені недільної школи Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира відбувся святковий вечір приурочений пам'яті постраждалих у роки «Великого терору» (1937-1938рр.), зокрема священномученику Фадею (Успенському), єпископу Володимир-Волинському, архієпископу Тверському(+1937) та священомученику Аркадію (Остальському), єпископу Лубенському, вікарію Полтавської єпархії(+1937).

Серед присутніх гостей: представники духовенства Житомирської єпархії, члени Житомирської обласної організації "Русское содружество", викладачі недільних шкіл Житомира, а також вихованці воскресної школи кафедрального собору.

Працівник Житомирської обласної наукової бібліотеки ім.О.Ольжича Лариса Анатолівна Мозговая розпочала вечір із вступного вітального слова, після чого до виступу був запрошений секретар Житомирської єпархії, архім. Олексій (Овсянніков), який зачитав вітальну керуючого єпархією Владики Никодима.

До слова привітань та інтригуючих розповідей про життя наших земляків, святих священомучеників були запрошені: голова єпархіальної комісії по канонізації святих - прот. Михаїл Гоюк, клірик Свято-Іаківлівського храму м. Житомира - прот. Вадим Шапран, а також представники обласної організації "Русское содружество" - Копійченко Лариса Арсеніївна, Євгеній Романович Тіміряєв та Ігор Валерійович Александров.

Присутнім на святковому вечері було представлено доволі цікаве автобіографічне слайд-шоу про святого священомученика Фадея (Успенського).

У бібліотеку Житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору було урочисто передано примірники «Реабілітовані історією. Житомирська область» та «Голодомор». Завершився вечіррозповіддю віршів, які підготували дітки воскресної школи.

Прес-служба Житомирської єпархії.

Вечір пам'яті постраждалих в роки «Великого терору»