У Попільні освячено новий храм на честь первоверховних апостолів Петра і Павла

13.01.2024

13 січня 2024 року, в день памʼяті святителя Петра Могили, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим із архіпастирським візитом відвідав селище Попільня та звершив чин освячення храму на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Цей храм було облаштовано після жорстокого захоплення представниками ПЦУ місцевого Свято-Миколаївського храму УПЦ у вересні 2022 року.

Громада УПЦ не розпалася, але укріпившись у вірі, спільними зусиллями та посильною молитвою зуміли у скорому часі знайти приміщення та прекрасно облаштувати його під новий храм.

Його Високопреосвященство, на порозі церкви, урочисто зустрічали дітки із квітами та короваєм.

Після звершення чину освячення Престолу і храму цілком відбулась святкова Божественна літургія.

Архієрею співслужили: секретар єпархії протоієрей Сергій Грицаюк, духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний Попільнянського округу і настоятель храму протоієрей Петро Лис, благочинний Житомирського району протоієрей Димитрій Новіцький, благочинний Коростишівського округу протоієрей Діонісій Грицаюк та благочинний міста Житомира протоієрей Віктор Голубовський.

Під час богослужіння були піднесені сугубі прохання та молитва за припинення війни та мир в Україні.

Також були виголошені заупокійні молитви за православних християн, воїнів та усіх тих, хто загинув під час війни в Україні.

Після завершення богослужіння Владика Никодим привітав усіх присутніх із визначною подією - освяченням нового храму, закликав вірян любити Дім Божий та частіше долучатися до спільної молитви.

Пресслужба Житомирської єпархії УПЦ.