15.12.2012

11 грудня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Синодальним відділом релігійної освіти, катехізації та місіонерства був проведений Всеукраїнський семінар, присвячений проблемам релігійної освіти та катехізації в Україні.

Семінар проходив в актовій залі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври. В роботі семінару взяли участь представники з 30 єпархій Української Православної Церкви, начальник відділу Головного управління освіти і науки м. Києва Фіданян М.Г., вчителі та методисти з м. Києва та представники засобів масової інформації.

З благословення керуючого Житомирською єпархією архієпископа Никодима в роботі семінару взяв участь керівник відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Житомирської єпархії протоієрей Валентин Мороз.

Після початкової молитви "Царю небесний" роботу семінару розпочав Високопреосвященніший митрополит Полтавський та Миргородський Филип, голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, звернувшись до присутніх зі вступним словом.

Далі було надано слово Роговій О.Г., старшому викладачу кафедри філософії Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка презентувала методичні напрацювання з курсів духовно-морального спрямування.

В ході роботи семінару були заслухані доповіді директора громадської організації "Україна Православна" О.В. Бойко-Бойчука на тему: "Сучасний стан і тенденції розвитку України, як актуалізація релігійної освіти й катехізації"; начальника відділу Головного управління освіти і науки м. Києва О.Г. Фіданян на тему: "Сучасний стан викладання культурологічного курсу "Християнська етика в українській культурі" в ЗОНЗ м. Києва"; співробітника Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, співробітника громадської організації "Україна Православна" священика Андрія Кудрявцева на тему: У Києво-Печерський Лаврі відбувся Всеукраїнський семінар, присвячений питанням релігійної освіти та катехізації в Україні. У Києво-Печерський Лаврі відбувся Всеукраїнський семінар, присвячений питанням релігійної освіти та катехізації в Україні."Про задачі та форми катехізаторської роботи Української Православної Церкви в сучасних умовах (за матеріалами концепції: "Релігійна освіта й катехізація як головна місія Православної Церкви")"; завуча коледжу ім. В.Сухомлинського Л.С.Євсюкової на тему: "Досвід православних ініціатив в ЗОЗ (на прикладі коледжу ім. В. Сухомлинського м. Києва)"; головного редактора газети «Родительский комитет» священика Олександра Каневського на тему: "Всеукраїнська газета "Родительский комитет" та єпархії - можливості взаємної підтримки".

Під час роботи доповідачі відповіли на запитання аудиторії та дали практичні рекомендації з приводу процесу впровадження предметів духовно-морального спрямування в українських школах.

В кінці роботи семінару Високопреосвященніший митрополит Филип виразив побажання, щоб робота даних семінарів в подальшому носила регулярний характер.

Інформаційне джерело: Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ.