Святкування пам’яті святої великомучениці Варвари.

18.12.2012

Святкування пам’яті святої великомучениці Варвари.Святкування пам’яті святої великомучениці Варвари.

17 грудня Свята Православна Церква відзначає день пам’яті святої великомучениці Варвари. У цей день престольне свято нижнього храму Свято-Миколаївської церкви м. Житомира, що на Смолянці. Напередодні була відслужена святкова всенічна с читанням акафісту святій великомучениці Варварі, а в самий день свята дві Божественні літургії. Ранню літургію у Свято-Варварівському нижньому храмі служили ієрей Олег Мельник з с. Тетерівка Житомирського району, ієрей Олександр Подзюбанчук з с. Рея Бердичівського району та клірик храму диякон Ігор Кучерук. З привітанням до парафіян та гостей звернувся настоятель храму протоієрей Стефан Періг. Про подвиг святої великомучениці Варвари розповів ієрей Олег Мельник.

Пізню Божественну літургію очолив, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, секретар єпархії та благочинний Житомирського міського округу архімандрит Олексій (Овсянніков). Йому співслужили дванадцять священиків: настоятель церкви протоієрей Стефан Періг та священики м. Житомира, з різних благочинь Житомирської єпархії і навіть з сусідньої Овруцької єпархії та диякон Павло Костюк. Молитовно і святково співав хор храму.

Після запричастного стиха до присутніх звернувся духівник Житомирської єпархії, клірик Свято-Покровського храму м. Житомира, що на Крошні, архімандрит Гавриїл (Вардаєв). У своїй проповіді він провів паралель між євангельським читанням про жінку, що дванадцять років страждала на хворобу і яку зцілив Спаситель, про святу великомученицю Варвару, і як ми, живучи серед спокус сучасного світу, можемо стяжати духовні дари, приправляючи їх смиренням.

Після літургії відбулась урочиста хресна хода, після якої до присутніх звернувся секретар Житомирської єпархії та благочинний міського округу архімандрит Олексій (Овсянніков). Він передав благословення керуючого єпархії Вископреосвященнішого Архієпископа Никодима та наголошував, приводячи на приклад святу великомученицю Варвару, що потрібно щоб у храм приходили не лише літні люди, але й діти та молодь, яких ми маємо виховувати у православній вірі. Нагадав, що зараз триває піст, який готує нас до славного свята – Різдва Христового. Настоятель храму протоієрей Стефан Періг звернувся з подякою до прибулих священнослужителів та гостей. Були проспівані уставні многоліття. Урочистості закінчилися святковою трапезою. Усі присутні мали змоги підкріпитися пиріжками та соком.

Диякон Ігор Кучерук.

Святкування пам’яті святої великомучениці Варвари.