Священик привітав засуджених Бердичівської виправної колонії (№ 70) із Днем Святого Миколая.

17.12.2012

Напередодні Дня Святителя Миколая, Архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зиновій Ромах привітав засуджених із святом і передав їм подарунки.

Дев’ятнадцятого грудня Православна Церква вшановує пам’ять Святого Миколая Чудотворця. Чекають особливого зимового свята і мешканці виправної колонії. Здавна мандрівники, моряки та ув’язнені вважають Великого Угодника Божого своїм покровителем. За доброю традицією щороку засуджених Бердичівської виправної колонії (№ 70) вітають із Днем Святителя Миколая священики. І цього разу їм привезли подарунки, придбані завдяки допомозі приватних підприємців Андрія Коломійця та Юрія і Алли Білецьких.

Чоловікам, котрі відбувають покарання, стануть у пригоді предмети повсякденного вжитку, канцелярські приналежності та теплі шкарпетки. Прихожанки Свято-Миколаївського собору порадували мешканців виправної колонії пирогами, спеченими до свята, різними солодощами і фруктами. «Святий Миколай допомагає всім і всюди: його прославляють на морі, величають на суші, кличуть у небезпеці, – говорить Раїса Геденач. – Наше життя – постійна дорога, і ми щоденно звертаємося за допомогою та молитовною підтримкою до Святого Миколая. Він – «скарбниця великого милосердя, притулок і захист нещасних». Ми щасливі, що наш храм носить його ім’я. Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас! »

Очікування свята пробудило в ув’язнених теплі спогади про сім'ю, про будинок, де їх чекають...

Окремі подарунки отримали троє засуджених до довічного ув’язнення, котрі постійно сповідаються і причащаються.

Протоієрей Зиновій Ромах, голова пенітенціарного єпархіального відділу, поздоровив усіх із днем пам'яті Святителя Миколая та побажав людям, котрі перебувають у місці позбавлення волі, «не впадати у смуток і відчай, а частіше звертатися з молитвами до Великого Чудотворця і просити у нього заступництва та прощення гріхів».

Життя Святителя Миколая було переповнено справами любові й милосердя. Він із батьківською любов'ю сприймав біди та нужди ближніх, наче свої власні. З відвагою заступався за безвинних і скривджених, допомагав у скруті, визволяв від смерті та подавав багатьом зцілення: сліпим – прозріння, кульгавим – ходіння, глухим – слух, німим – дар слова. Всім нужденним був помічником, заступником та захисником... Під час гонінь на християн разом із багатьма іншими Святитель Миколай потрапив до темниці. З дивним терпінням переносячи голод, спрагу, нужду і страждання, він утішав ув'язнених своїм прикладом, дарував надію і не переставав зміцнювати віру серед них. І нині Великий Угодник Божий також допомагає тим, котрі закликають його, і визволяє їх від бід.

Залишається фактом, що деякі люди сидять у в’язниці, спокутуючи чужі гріхи, і часто засуджені несправедливо. Віруючі у молитвах звертаються до Святого Миколая, сподіваючись на його заступництво і пом'якшення своєї долі, адже він є захисником обмовлених і спасає невинно засуджених: «О, Великий Угоднику Миколаю! Полегши мені, котрий сидить у темниці, оце поневіряння. Даруй мені скоро бачити кінець в’язничного мого перебування і отримати свободу – не заради продовження гріхів моїх, але заради виправлення мого життя!»

Нехай за молитвами Святителя Миколая Господь обдаровує всіх Своїми ласками, духовною радістю і молитовним настроєм.

Прес-служба Бердичівського благочиння.