Собор Пресвятої Богородиці: Божественна Літургія, благодійний концерт колядок на підтримку ЗСУ у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

09.01.2024

Собор Пресвятої Богородиці – світлий день, що продовжує велике свято Народження Сина Божого. Віруючі у своїх молитвах прославляють Пречисту Діву Марію, яка подарувала світу Спасителя, – нашу хранительку і заступницю, покровительку християнського роду. У Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева після святкової Літургії пройшов традиційний благодійний концерт колядок. Всі пожертви, зібрані у Різдвяні дні, будуть спрямовані на підтримку Збройних Сил України.

Восьмого січня, коли Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, Божественну Літургію у Свято-Миколаївському соборі звершив клірик храму протоієрей Зіновій Ромах. Парафіяни молилися до Божої Матері, дякуючи за блага й допомогу. І просили злагоди та спокою для родин, миру і заступництва для України та її народу, захисту нашим мужнім оборонцям і позбавлення від ворога. Пресвята Богородиця передає наші молитви Христу, не залишає у біді та горі і наповнює душі любов'ю до Господа...

Протоієрей Зіновій Ромах привітав віруючих зі світлим святом Різдва Христового та зачитав Різдвяне послання митрополита Житомирського
і Новоград- Волинського Никодима.

У своїй проповіді отець Зіновій наголосив: «Сьогодні, вшановуючи Пресвяту Богородицю, просімо в Неї миру для нас і нашої Батьківщини. Благаймо, щоб покрила нас Своїм чесним омофором у час важких випробувань, захистила наших воїнів, котрі героїчно боронять рідну землю і нашу національну гідність. Просімо, щоб дала сили вистояти у війні і побороти ворога. На фронті гинуть наші захисники та захисниці, славні сини і дочки України. Над могилами тих, хто поклав свої життя на полі битви за Вітчизну, майорять синьо-жовті прапори… Ми маємо дякувати їм за життя… Ви чули в словах Євангелія, як плаче Рахиль за своїми дітьми і не може втішитись. І сьогодні вона плаче за нашою змученою Україною, яку маємо відбудовувати, маємо загоювати її рани… Не забуваймо слова святого апостола Павла: «сила Божа здійснюється в немочi». Долаючи випробування, ми маємо зміцнюватися, любити Бога і ближніх своїх. Нехай молитви наші до Господа зігріють воїнів, які виборюють перемогу добра над злом…»

Після Таїнства Святого Причастя благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав усіх величними словами «Христос ся рождає!» і запросив стати учасниками благодійного концерту на підтримку Збройних Сил України. Півчі кліросів Свято-Миколаївського собору (регент – матінка Єлена Натальчук, регент – Єлена Лисай) та вихованці Недільної школи «Іскринка» (керівник – Галина Могилевич) розпочали програму зі співу тропаря Різдву Христовому. Храмом розливалися колядки «Небо і земля нині торжествують», «Хай Ісус, мале дитя, благословить ваше життя», «Дивна новина» та інші, улюблені українцями пісні. Керівник Недільної школи «Іскринка» Галина Могилевич привітала православну родину теплими словами теплими словами: «Уклінно дякуємо нашим незламним воїнам, які у жорстокій боротьбі здобувають Перемогу не лише могутністю зброї, а й силою духу. Нехай Господь почує наші молитви і захистить український народ, наших хоробрих оборонців».

Віночок Різдвяних колядок потішив серця парафіян. І всі разом співали «Нова радість стала» та «Добрий вечір тобі, пане господарю», бажаючи миру і спокою нашій славній Україні.

Отець Варфоломій адресував усім слова глибокої подяки: «Дякую вам за духовне спілкування та світлі промінці добрих віншувань і бажаю, щоб Різдвяна радість наповнювала серця та квітнула в оселях…» Маленьким колядникам вручив подарунки із солодощами.

Під час виконання Різдвяних колядок у Свято-Миколаївському соборі та храмі на честь ікони Божої Матері «Цілителька» м. Бердичева було зібрано 3600 гривень на підтримку Збройних Сил України.

Нехай тепло Різдвяної зірки і наших колядок зігріє воїнів, захистить та збереже їх. Нехай Всемилостивий Господь дарує Перемогу і мир землі Українській.

Пресслужба Бердичівського благочиння
Житомирської єпархії УПЦ.