«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

23.12.2012

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

19 грудня Свята Православна Церква відзначає день пам’яті святителя Ніколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця - одного із самих шанованих православних святих у всьому світі.

Цього дня жителі смт. Ружина та с. Заріччя Ружинського району прославляли великого угодника Божого разом з усіма православними християнами, адже Свято-Нікольські храми здавна були духовним осередком для місцевих парафіян.

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

Краєзнавець Лаврентій Похилевич у історичній праці «Сказания о населённых местностях Киевской губернии» свідчить, що «Николаевская церковь каменная, построенная прихожанами в 1821 году, при многом пособии помещицы Эмилии Челищевой. До помянутого года издавна были деревянные церкви, которые были строены одна после другой». Дослідник вказує і на те, що у Свято-Нікольському храмі зберігалась ікона Божої Матері, яка славилась здавна чудесами.

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

Сьогодні новий Свято-Нікольський храм в Ружині будується на перехресті найважливіших автошляхів, що сполучають районний центр з різними містами й селами нашої держави.

Споруджена дзвіниця вже кілька років тішить зір мешканців і гостей райцентру зображенням Богородиці, викладеним мозаїкою, та милує слух переливами дзвонів. Стіни ж храму зводяться у блакить стараннями настоятеля Свято-Параскевської церкви протоієрея Володимира Бринзюка та благодійників. Щочетверга тут відбуваються богослужіння на знак вшанування пам’яті про Ніколая Чудотворця.

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

Напередодні святкування у Свято-Параскевському храмі відбулося всенічне бдіння. Урочисту Божественну Літургію в Свято-Параскевському храмі у день свята очолив настоятель храму протоієрей Володимир Бринзюк. Йому співслужив настоятель Свято-Димитрієвського храму с. Крилівка ієромонах Максим(Осаволюк).Духовенство благочиння не змогло прибути на торжество у зв’язку з погодніми умовами.

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»

Під час Літургії всі, хто готувався до Сповіді та Прийняття Святих Христових Таїн, мали змогу взяти участь у Таїнствах.

Святкову проповідь про життя та християнський подвиг Ніколая Чудотворця проголосив ієромонах Максим (Осаволюк). Священик повідав парафіянами про те, що Святитель Ніколай прославився своїм милосердям, співчуттям, а також допомогою тим, хто її потребував. Маючи суворий і мовчазний зовнішній вигляд Ніколай Мир Лікійських чудотворець був наділений рідкісною душевною добротою, ніжним серцем і співчуттям до всіх, хто перебуває у скорботі, а також нужденним. Він завжди поспішав на допомогу до тих, хто до нього звертався. Дивного святителя називають прикладом віри, взірцем покірності, вчителем стриманості.

«Радуйся, Николае, великий Чудотворче»По звершенні Богослужіння відбувся Хресний Хід центральними вулицями Ружина – від церкви, до місця будівництва Свято-Нікольського храму. Радість свята цього дня об’єднала у храмі різні покоління віруючих. Кожен з них впевнений, що, звернувшись до Ніколая Чудотворця у молитві, отримає його підтримку та заступництво перед Господом нашим. «Радуйся, Николае, великий Чудотворче»На завершення святкування о. Володимир подякував усім присутнім за спільну молитву.

Торжество завершилось святковою дружньою трапезою.

«Правило веры и образ кротости, воздержания учителя яви тя стаду твоему, яже вещей истина. Сего ради стяжал еси смирением высокая, нищетою богатая, отче священноначальниче Николае, моли Христа Бога спастися душам нашим».

Прес-служба Ружинського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний