Причастя немовлят у будинку дитини.

31.12.2012

Причастя немовлят у будинку дитини.Причастя немовлят у будинку дитини.

29 грудня, по благословенню Преосвященнійшого архієпископа Никодима, відбулося причастя 32 немовлят у Новоград-Волинському спеціалізованому будинку дитини.

Чин причастя здійснив благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу прот. Валентин Мороз у співслужінні ієр. Бориса Косянчука та дияк. Миколая Мізерного.

Медперсонал та хрещені батьки після спільної молитви по черзі підвели до причастя малюків, а хворих немовлят священики причастили у спальних кімнатах.

Причастя немовлят у будинку дитини.Причастя немовлят у будинку дитини.

Сьогодні виповнився рік як духовенством Свято-Троїцького кафедрального собору було вперше звершено Таїнство Хрещення 19 малюків даного закладу. З того часу традиційно під час кожного посту звершується загальне причастя всіх маленьких православних християн позбавлених батьківського піклування. У Таїнстві причастя відбувається справжнє єднання людини з Богом, оскільки виповнюється те, про що Господь сказав у Євангелії: «Хто тіло Моє споживає та кров Мою п’є, той у Мені перебуває, а Я у ньому» (Ін. 6:56).

Причастя немовлят у будинку дитини.Причастя немовлят у будинку дитини.

„Під час Таїнства Причастя у будинку дитини душу переповнює радість за єднання дитинки з Богом, але разом з тим дивлячись на простягнуті до нас рученята відчувається біль, що малята мають все необхідне для життя, але обділені найголовнішим - батьківським теплом” - сказала одна з хрещених мам.

Приємно відмітити, що хрещені батьки якими стали прихожани собору, парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців, а також активісти молодіжного клубу «NIKA» належно виконують свої обов’язки: причащають, згадують у церковних, домашніх молитвах та провідують своїх похресників не тільки в будинку дитини, а й в прийомних сім’ях.

На даний час у будинку дитини є 13 не охрещених дітей, які нещодавно поступили з неблагополучних сімей. Отець Валентин благословив підготувати списки:

• - дітей для хрещення;
  • - прихожан, які бажають стати хрещеними батьками.

Отже, маленька дитина не може сама за себе молитися. Її захищають молитви батьків, хрещених і молитви Церкви. Причащаючись, немовлятко стає її частиною, і над ним простягається її материнський покров.

Ольга КОЖУХОВА.

Причастя немовлят у будинку дитини.