"Эта ночь святая..." У свято Різдва Христового архієпископ Никодим звершив нічну Божественну літургію у головному храмі єпархії.

08.01.2013

У свято Різдва Христового архієпископ Никодим звершив нічну Божественну літургію у головному храмі єпархії.У свято Різдва Христового архієпископ Никодим звершив нічну Божественну літургію у головному храмі єпархії.

Христос народжується на землі і весь світ небесний та земний восхвалює Творця. Ангельські сили та людський рід славить Того, Чия любов не має границі. Богонемовля ще тихо спало собі на сіні в яслах убогого вертепу — печери для утримання худоби, а весь навколишній світ уже змінився. Нова яскрава зірка з’явилась на небі й повела трьох мудреців із Сходу до Ісуса. Ангел зійшов на поля віфлеємські, і зачудовані пастухи поспішили привітати дитятко Боже, бо почули: «Сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, який є Христос Господь» (Луки, 2, 12). Світ змінився, бо просвітліли серця людські, і була в цю мить радість на небі, «і на землі мир, у людях добра воля!» (Луки, 2,14).

7 січня 2013 року, у свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим очолив урочисту нічну Божественну літургію святителя Василія Великого у головному єпархіальному храмі - Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

Після урочистої зутрічі із Хрестом та облачення архієрея на кафедрі, було розпочато соборну молитву. За богослужінням Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору. Під час малого входу, до свята Різдва Христового, духівник недільної школи Спасо-Преображенського собору, ієрей Миколай Синюк, був нагороджений золотим наперстним Хрестом.

По прочитані Євангелія, клірик храму, прот. Григорій Рогальський, зачитав Різдвяне посланя Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Волидимира.

У цю святу Різдвяну ніч, під час Божественної літургії, Житомирський архіпастир звершив дві хіротонії. У сан священика був возведений випускник Одеської духовної семінарії диякон Денис Грицаюк. Після завершення Євхаристичного канону, Владика Никодим рукоположив у диякона кандита наук Максима Роговця.

Переповнені благодатним станом серця присутніх вірян наповнювали храм спільною, теплою та щирою молитвою. Особлива духовна радість обіймала кожного, бо цей день – незвичайний. Православні житомиряни, зібравшись на нічну, спільну молитву прославляли одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: „Христос рождається – славимо Його!”.

По завершені богослужіння, із словом теплих вітань та Різдвяної проповіді вийшов до вірян архієпископ Никодим. У своїй промові, Владика зазначив велику милість та любов Творця до свого творіння, Котрий послав у наш грішний світ свого Сина, аби той викупив рід людський від прокляття, гріха та смерті. Завершилося нічне святкування співом колядок та взаємними вітаннями із торжеством Різдва Христового.

Прес-служба Житомирської єпархії.