День Святого Духа: престольний празник зустрів Свято-Троїцький храм м. Бердичева

24.06.2024

День Святого Духа – велике світле свято. Радіє земля-іменинниця, радіє небо. Дух Святий, подих вічної Божої Любові, зігріває теплом. У Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева – престольне свято. Благодать Святого Духа зібрала вірян, священство благочиння та гостей з інших парафій – усю велику духовну родину.

Наступного дня після П'ятидесятниці, у понеділок, Церква вшановує Пресвятий і Животворящий Дух – єдиносущний Отцю та Сину. Святий Дух збагачує і прикрашає людину, наповнює її душу любов'ю, радістю, добротою, вірою та терпінням.

Свято-Троїцький храм прикрашений зеленими травами. Сяють вогники свічок перед образами, в руках людей та біля ікон – квіти. Їх аромат поєднується із запахом ладану. Усміхнені, просвітлені обличчя дорослих і дітей…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Михаїла Гоюка та духовенства благочиння.

Музика небес – мелодійний спів церковного хору (регент – матінка Марія Гоюк) – будив думку, проникав у серце і окрилював душу…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав паству зі святом П’ятидесятниці і звернувся словами проповіді: «Цього дня світу відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці… Святий Дух – той Утішитель, якого обіцяв Своїм учням Ісус Христос незадовго до сходження на хрест. Через Зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків вони отримали дар розуміння багатьох мов і стали проповідувати віру християнську серед народів світу… Щоліта ми знову і знову відчуваємо велич події народження Церкви Христової. І знову переконуємось у тому, що Бог є любов, що Він усе зробив для нашого спасіння. Від кожного з нас залежить, чи ми приймаємо ці великі духовні дари, які нам дав Господь, щоб служити на славу Божу і для блага ближніх. Благодать Духа Святого, що виливається на нас, очищує, просвітлює та зміцнює».

За богослужінням підносили молитви про мир в Україні, зміцнення воїнства нашого та захист народу українського.

Цього святкового дня чимало вірян причастилися Святих Христових Таїн. Відрадно, що серед них – багато дітей і молоді...

Хресним ходом із православними святинями та молитовними піснеспівами духовенство і віряни обійшли навколо храму. Сонце зігрівало землю промінням, а над нею синів небесний купол із білими хмаринками, посміхалися люди, окроплені святою водою, і серця були сповнені теплом та радістю.

«Престольне свято освячене небесним сяйвом. – поділилася своїми почуттями Ніна Шеремет. – Коли ми наближалися до храму перед богослужінням, то тпобачили, як над ним літав білий голуб – символ Святого Духа...» «У Свято-Троїцькій церкві мене хрестили, коли була маленькою, на Службу Божу приводила бабуся. – розповіла Майя Гусар. – У храмі так благодатно й спокійно…»

Урочисте многоліття, слова привітань із престольним святом благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) і священників, сердечні побажання – тиха та глибока радість і відчуття переплетення минулого, теперішнього та майбутнього…

Настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Михаїл Гоюк подякував отцю благочинному, духовенству, парафіянам і гостям за радість спільної молитви: «Дух Святий єднає нас. Благодать Святого Духа утішає людину, допомагає долати всі труднощі земного життя і веде до спасіння… Миру вам, злагоди, добра та світла!»
Очистимо наші серця і приймемо благодать Святого Духа – спасительну силу Божу, даровану нам Господом. «Святим Духом кожна душа живиться та чистотою підноситься…»

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.Раздел: 
Новости Благочиний