Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.

22.04.2013

Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.21 квітня 2013 року, у день пам’яті святителя Нифонта, єпископа Новгородського, чудотворця Києво-Печерського, митрополит Волинський і Луцький Нифонт молитвенно відзначив свій День Ангела, очоливши Божественну літургію в тимчасовому храмі Всіх святих землі Волинської міста Луцька.

Владиці співслужили архієреї, які прибули розділити із ним та вірними єпархії радість свята: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Почаївський Володимир, архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископ Пряшівський і всієї Словаччини Ростислав, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Львівський і Галицький Філарет. У літургії взяв участь сонм священнослужителів, а за богослужінням молилось чимало вірян.

Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Ще перед початком літургії тезоіменитого архіпастиря зустріли із квітами прихожани храму Всіх святих землі Волинської, а наймолодші з них читали вітальні вірші.

Після прочитання Євангелія зі словом проповіді до вірних звернувся митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій. Цієї неділі Православна Церква згадує пам’ять преподобної Марії Єгипетської , отож владика наголосив на значенні покаяння в житті православного християнина, особливо в дні Великого Посту.

Після літургії відбувся молебень до святителя Нифонта, архієпископа Новгородського, чудотворця Києво-Печерського.

Від імені прибулих архієреїв із вітальним словом до владики Нифонта звернувся архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин. «Дорогий владико, тут присутні представники двох поколінь архієреїв – тих, хто став єпископами на початку 90-х років і ті, хто прийняв архієрейську хіротонію пізніше. Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Вас поважають, поважають вас і старші архієреї, і серед них – Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир, який молитовно нині із вами. Хай Господь допомагає вам у вашому архіпастирському служінні, щоб ви і надалі були таким міцним і енергійним. І щоб ви дочекались того дня, коли буде збудований цей собор Всіх святих землі Волинської і нас запросили на його освячення», - сказав владика Августин.

Архієпископ Никодим, вітаючи дорогого собрата-архіпастиря, побажав фізичної та духовної крепості, молитовної наснаги та довголіття, а також преподніс дорогоцінну ікону "Тайної Вечері"

«Дякую вам, дорогі владики, за те, що ви залишили сьогодні ваші кафедри і прибули до нас. Хочу сказати, що без наших священнослужителів, без наших віруючих людей я ніхто. Спаси вас, Господи!», - сказав у відповідь владика Нифонт.

Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Архієпископ Никодим привітав керуючого Волинською єпархією із Днем Ангела.Із Днем Ангела митрополита привітали і представники влади – голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук та Луцький міський голова Микола Романюк.

Від правоохоронців області владику Ніфонта привітав заступник начальника УМВС України у Волинській області Володимир Поліщук, який подарував архієрею картину-пейзаж.

Владика Нифонт, у свою чергу подякував представникам влади за розуміння потреб Церкви і сприяння у їх вирішенні.

А від імені прихожан луцького Свято-Покровського кафедрального храму до владики Ніфонта звернувся його клірик, архімандрит Аліпій (Сапіга).

Архіпастиря цього дня квітами і щирими словами вітали всі віруючі.

Прес-служба Волинської єпархії.

Фото: прес-служба Житомирської єпархії.