ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА
боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Нині все наповнилося світлом,
небо і земля, і пекло:
нехай святкує все створіння
востання Христове!

(канон Святої Пасхи)

Христос Воскрес!

Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств. Святкуючи пресвітле торжество Пасхи Христової, ми звертаємо наші думки і почуття до найвеличнішої події в земній історії всього людства - Воскресіння із мертвих Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Разом з подією Воскресіння нам відкривається і здійснюється Божественний план «домобудівництва » - викуплення і спасіння роду людського від влади гріха і смерті звершеного Ісусом Христом по предвічному визначенню Бога Отця (Еф.3:9).

Народившись від Пречистої Діви Марії, Єдинородний Син Божий прийняв на себе людську плоть. Свята Православна Церква вчить, що Христос був «єдиносущний Отцю по Божеству» і «єдиносущний нам, подібний до нас в усьому, крім гріха», тобто сприйняв немічну, спотворену і схильну до тління і смерті людську природу. Зійшовши на Голгофу, Спаситель добровільно прийняв хресну смерть, щоб спокутувати гріхи і злочини всіх людей, проливши Свою пречисту Кров. Як і всі смертні, Господь зійшов в «пекло землі», де проповідував Благу звістку душам померлих, і в третій день воскрес із мертвих, зруйнувавши кайдани пекла.

Святий апостол Павло вчить: «Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, а потім християни, під час пришестя Його» (1Кор.15:22). Бо всіх віруючих в Нього Господь з'єднав воєдино з Собою у Святій Церкві.

Через таїнства Церкви і перш за все через прийняття Святих Тіла і Крові Христових у Таїнстві Євхаристії кожен з нас стає «членом Тіла Христового і причасником Божественної природи» (2 Петр.1:4).

Воскресіння Христове вселяє в наші душі тверду віру і надію в те, що подібно воскреслому Спасителеві і ми воскреснемо в день всезагального воскресіння, щоб через любов Божу успадкувати вічне блаженне життя у Царстві Небесному. Апостол Павло говорить: «Якщо ж Дух Того, хто воскресив із мертвих Ісуса, живе в вас, то той, хто воскресив Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла Духом Своїм, що живе в вас »(Рим. 8:11).

Віра у Воскреслого Спасителя, Який прийшов у світ, «щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне», вселяла мужність і стійкість в душі мучеників і сповідників, допомагаючи терпіти тортури і без страху зустріти смерть за Ім’я Христа. У цьому році Свята Церква молитовно відзначає сторіччя початку кривавих більшовицьких гонінь на віруючих на теренах нашої держави.

Нехай віра у Воскреслого Спасителя вселяє таку ж мужність і героїчну безстрашність в душі людей, які нині у непростий час проповідують Слово Боже. Нехай ця віра допоможе нам пережити ті скорботи, труднощі і випробування, які нині спіткали Україну і наш народ. Нехай жертвенна любов, яку явив нам Христос, покриває всі негаразди та посилає мир на нашу землю, адже Воскресіння Господнє - це те чудо, яке утверджує віру та примножує надію в серцях людей на щасливе та мирне майбутнє.
Нехай світло Христового Воскресіння освітлює наше життя на шляху до спасіння.

Будучи сповненими пасхальної радості, згадаймо про наших рідних, близьких, сиріт, обездолених, та всіх тих хто потребує нашої підтримки та допомоги, щоб і вони в повній мірі відчули велич та радість великого свята.

У цей святий день будемо прославляти Воскреслого Спасителя, ділитися теплом своїх сердець з ближніми, виголошуючи вічно живі слова:

Христос Воскрес!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!