Митрополит Никодим звершив чин поховання Захисника України

30.11.2022

30 листопада 2022 року, у Свято-Благовіщенському соборі міста Коростишів, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив чин похорону Захисника України Павленка Іоанна Вікторовича. Герой являвся довгий час панамарем Благовіщенського собору Житомирської єпархії УПЦ.

Попрощатись та провести в останній земний шлях військового зібрались рідні та близькі, а ще побратими та співслужбовці.

"Сьогодні ми відспівували раба Божого Іоанна - воїна, прихожанина одного з наших храмів. У п'ятницю будемо хоронити його побратима, з яким вони разом ходили до храму і разом поклали життя за Україну в Бахмуті.

Сьогодні весь день мене переповнюють думки про те, що нині відбувається. Чи не щодня в наших храмах відспівують вірних Української Православної Церкви, які повертаються на щиті з цієї страшної війни. Вони віддають свої життя за рідну землю, свою дорогу серцю Україну. І в той же час, нашу церкву, вірними чадами якої вони є, частина "гарячих голів" разом з окремими журналістами називають московською.

То за їх логікою виходить, що Україну боронять, віддаючи свої життя, прихожани московської церкви? А що ж роблять у цей час представники "патріотичної" церкви? Захоплюють храми! Ламають двері древніх святинь, зрізають болгарками замки, б'ють священиків. Так ведуть себе деякі з тих громадян, які вирішили монополізувати право на патріотизм і українськість. Невже такі дії є проявом патріотизму?!

І це у час, коли там, на передовій, гинуть наші Герої, серед яких переважна частина - прихожани нашої Української Православної Церкви! Наші священики благословляють їх іти на цю війну - захищати рідну землю. Наші прихожани разом з духовенством збирають і доставляють гуманітарну допомогу для наших воїнів. І ось у час, коли потрібно єднатися заради України, "диванні патріоти" беруть на себе право вирішувати, хто патріот, а хто ні. Не варто забувати, що ворог прагне саме цього - щоб ми розділилися. Тоді нас легше побороти.

У наших храмах ми щодня молимося за наших захисників і віримо, що Господь збереже нашу рідну Україну. Зокрема, і завдяки молитвам, які звучать з вуст наших прихожан-воїнів, які щиро люблять Господа і свою Батьківщину. І готові до останнього боротися за свою країну і свою церкву!" - зазначив секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк.

Житомирська єпархія висловлює щирі співчутті родині Захисника та підносить посильні молитви за упокій душі р. Б. Іоанна.

Прес-служба Житомирської єпархії.