В день свята Покрови Пресвятої Богородиці своє Престольне торжество відзначив Свято-Покровський храм Житомира!

18.10.2020

14 жовтня 2020 року, свята Православна Церква вшановує одне із найбільших церковних свят - Покрову Пресвятої Богородиці. Це подія чудесного явлення Матері Божої по молитвах вірних у Влахернському храмі в Константинополі. Історія свята вказує, що блаженний Андрій Юродивий та його учень Епіфаній побачили в куполі храму, як у відкритому Небі Пресвяту Діву Богородицю, Вона спочатку довго молила Свого Сина про допомогу, а потім здійняла свій омофор та розстелила його над присутніми у храмі. Таким чином люди були охоронені самою Богородицею від ворогів. В знак цієї події і встановлене свято Покрови Пресвятої Богородиці.

В цей святий день урочисті богослужіння з нагоди Престольного торжества відбулись у Свято-Покровському храмі міста Житомира, настоятелем якого являється секретар Житомирської єпархії, благочинний Житомирського міського округу архімандрит Олексій (Овсянніков).

Свято розпочалось із зустрічі правлячого архієрея, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима під святковий передзвін храмової дзвіниці. У часі урочистої Божественної літургії Високопреосвященнішому Владиці співслужили: настоятель парафії архімандрит Олексій (Овсянніков), духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний Коростишівського району архімандрит Яків (Шумов), благочинний Черняхівського району архімандрит Климент (Пінчук) та інші.

Під час богослужіння було піднесено посильні молитви за припинення світової пандемії. Також митрополит Никодим звершив священицьку хіротонію.

Насамкінець свята Владика звернувся до присутніх на молитві із словом проповіді. Особливі вітання архіпастир адресував настоятелю храму архімандриту Олексію. В свою чергу отець Олексій подякував Високопреосвященнішому Владиці за теплі слова вітань, а ще за архіпастирський візит та святительські молитви під час богослужіння.

Прес-служба Житомирської єпархії.