Свято жінок-мироносиць — православний жіночий день у смт. Пулинах!

14.05.2019

У третю неділю після Пасхи Православна Церква святкує пам’ять святих жон – мироносиць. Саме їм явився воскреслий Христос і наказ повідомити про Його воскресіння всім учням. Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок.

Так цього дня у Свято – Миколаївському храмі смт.Пулин відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив настоятель храму протоієрей Василь Волосянський.

Під час літургії піднесено молитву за мир в Україні.

Наприкінці літургії отець Василій звернувся до присутніх зі словом проповіді. Православна Церква прославляє подвиг святих жінок-мироносиць - Марії Магдалини, Марії Клеопової, Саломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших. Вони були супутницями Христа, служили Вчителеві, були віддані йому серцем та страждали разом з Ним. Вони супроводжували Ісуса Христа під час подорожей та йшли з ним на хресну смерть — на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Господа. Після хресної смерті Спасителя саме вони затемна поспішили до Гробу Господнього аби помазати тіло Христа миром. Вони ж першими і дізналися, що Христос Воскрес. Вперше після хресної смерті Спаситель явився жінці – Марії Магдалині. Згодом, за переказами, свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію червоне яйце зі словами -  "Христос Воскрес!"

Святі жінки-мироносиці являють нам приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Свята Православна церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок. В цей день відзначається їх особливо важлива роль у сім”ї та суспільстві.

Традиційно настоятель храму привітав усіх присутніх жінок зі святом та подарував їм квіти. В продовження свята всіх присутніх отець Василій запросив на святкову трапезу.

Прес-служба Пулинського благочиння.