12.09.2019

Молитвою зуcтріли новий навчальний рік вихованці КНЗ «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат». В один із вересневих днів до них завітав шанований гість, який став добрим другом для учнів закладу, – протоієрей Роман Бойков – настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька», що на території КНП «Бердичівська міська лікарня».

У недільний час опівдні дівчата і хлопці школи-інтернату та їх учителі і вихователі радо й привітно зустріли отця Романа. Закінчилися літні канікули, і знову продовжилися традиційні години духовного спілкування в атмосфері невимушеності й доброзичливості…

В неділю першого місяця осені священик звершив молебень перед початком навчального року, благословивши дітей і педагогів на важливу справу опанування науками. Юних підопічних школи-інтернату та їх наставників батюшка окропив святою водою. Щиро й безпосередньо вони раділи і посміхалися від душі, почувши добре слово священика. Для викладачів та їх вихованців розпочався новий етап, новий навчальний процес. Протоієрей Роман Бойков звернувся до всіх із повчальним словом: «Кожну важливу справу ми, православні християни, розпочинаємо з молитви. Бажаю вам, учителі, мудрості , терпіння та витримки у нелегкому й благородному служінні. Вам, діти, зичу здоров’я, старанної праці та успіхів у навчанні і творчості! Збагачуйте себе духовними скарбами, живіть за Заповідями Божими, і нехай благодать Святого Духа просвітить вас, дасть сили в оволодінні знаннями. Нехай благословення Господнє буде з усіма вами».

Адміністрація, вчителі й вихованці КНЗ «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» тепло дякували священику за увагу й молитовну опіку, запрошуючи на наступні зустрічі.

Нехай для всіх, хто здобуває освіту, й хто сіє розумне, добре та вічне, стануть корисними слова святих отців Церкви про навчання, знання і виховання. Варто відкрити творіння святителя Іоанна Златоуста на будь-якій сторінці, і обов'язково знаходяться відповіді на різні питання, і все стає набагато ясніше та простіше: «Яке мистецтво може зрівнятися з тим, щоб упорядкувати душу і сформувати розум юнака?», «Будемо так наставляти наших дітей, щоб віддавали перевагу доброчесності над усім іншим, а велике багатство вважали за ніщо», «Якби благочестя стало ніби законом і владою, якби ми дітей своїх перш за все наставляли бути друзями Божими і вчили найбільше інших наук духовним, то припинилися б усі скорботи, справжнє життя звільнилося б від незліченних зол…», «Усе у нас має бути другорядним порівняно з турботою про дітей і з тим, щоб виховувати їх у навчанні та настановах Господніх…»

Пресс-служба Бердичівського благочиння.